Video İçerik Ajanslarının Önemi Nedir?

Yazı İçeriği

Son günlerde hayatımızın her alanında karşımıza çıkan videolar oldukça popüler. Peki, videoların durdurulamaz yükselişinin sebebi nedir? Bu soruyu cevaplamak komplike olsa da kısaca; hedef kitle üzerinde en güçlü tesiri sağlayan iletişim aracı olmasından kaynaklı diyebiliriz.

İnsanları yönlendirmenin hızlı yolunu keşfeden marka ve kurumlar sayesinde video içerik alanı büyük bir derya deniz haline geldi. Tabii bu durumda video içerik kalitesinin ne denli sağlıklı olduğu tartışılır. Bir yanda slime ve ASMR videoları diğer yanda mini belgeseller mevcutken terazinin hangi kefesinde yer alacağımızı bilemeyebiliriz. İşte tam da bu sırada derdimize derman olan video içerik ajansları karşımıza çıkıyor. Hadi gelin, birlikte video içerik ajansı nedir, nasıl bir ilerleme göstermiştir mercek altına alalım.

Video İçerik Ajansına Giriş 101

Video içerik ajansları, markaların hizmetleri ve bilinirliği için ihtiyaç duyduğu videoları üretmek üzerine çalışan ajans türüdür.

Markadan gelen direktifler doğrultusunda 360 derece düşünen, tüm dijital video platformlarına hâkim, veri odaklı ajanslardır. Markayı iyi tanımak ve doğru platformda video paylaşmak kolay bir iş değildir. Ancak ajanslar elde ettikleri datalarla internet kullanıcısının alışkanlıklarını bildiklerinden kullanıcıya yönelik nasıl video içerik üretileceğini ve nerelerde paylaşılacağını çıkarımını kolayca yaparlar. Bu yüzden video içerik ajansıyla çalışmak güvende hissetmenizi sağlar.

Sürekli değişen video trendlerini takip ederek marka güncelliğinin korunmasını sağlarlar. Pazarlama stratejinizle eş yürüyen ajans, video beklentilerinizi karşılamaktadır.

Video İçerik Üretmek Neden Önemlidir?

Videolar dijital dünyanın en etkili ve en hızlı tüketilen içerik türleri arasında yer almaktadır. Diğer içerik türlerine göre videolar sosyal medya mecralarında %1200 daha fazla paylaşılmaktadır. Ayrıca bir dakikalık sıradan bir video bile 1.8 milyon kelimeye bedeldir. Yapılan araştırmalara göre yalnızca işitsel ve yalnızca görsel bilginin hatırlama üzerinde etkisinin hem işitsel hem de görsel olan video alanından az olduğu da açığa çıkmıştır.

Markaların reklam ajanslarına sundukları dijital iletişim bütçelerinde yer alan video içerikleri için ayırdıkları miktar %45’lere kadar çıkmaktadır. Bu da video içeriklerin marka farkındalığı, bilinirliği ve markanın ürün satışına sebep olan başat ögelerden olduğunun en büyük göstergesidir.

Kimler Video İçerik Ajansına İhtiyaç Duyar?

Marka iletişimi açısından dijitalleşen dünyada pazarlama alanında çeşitliliğin artması oldukça önemlidir. Bu çeşitlilik içinde son yıllarda yükselişte olan video içerik, online tüm platformlarda rahatlıkla tüketilebilirliğe sahiptir. Ayrıca videoların sosyal mecralardaki etkileşim oranının yüksek olması marka bilinirliğini artırmak isteyen tüm firmaların ihtiyacı duyduğu bir konudur.

Hizmet ve ürünlerini tanıtmak isteyen kişi ve kurumların uzun ve zorlu kampanya süreçlerinden yeteri oranda fayda sağlayamadığı durumlar olabilir. Bu gibi sorunları yaşamaktansa video içerik ajansıyla anlaşarak ürünün ne işe yaradığı, nasıl kullanıldığı vb. konularda her detayın yer alacağı video fikirleri üretmek zaman ve performans açısından daha hızlı bir ivme kazandıracaktır. Ayrıca satış ekibinin ürün ya da hizmeti müşterilerinize aktarırken konunun eksik taraflarının kalmasını da önlemiş olursunuz.

Email Bültenimize Abone Olun!

En Yeni Güncellemeleri ve Sektörden Haberleri İlk Sİz Öğrenin!

Daha Fazla Yazı

Youtube Reklamları

YouTube’da Reklam Nasıl Verilir?

https://www.youtube.com/watch?v=UtRvawzMH5M&t=3s 2021 yılında “Video” denilince akla gelen ilk adres YouTube oluyor. 2006’da Google tarafından satın alınan YouTube, video reklamlar için oldukça önemli bir yere sahip.

Devamını Oku »
Dijital Pazarlama Araçları

Chatbot Uygulamalarının 6 Faydası

İnsanların gerçekleştirdiği görevler artık makinalar tarafından gerçekleştiriliyor. Gelişen teknoloji sayesinde, birçok fabrika Endüstri 4.0 ile otomasyon ağırlık bir sistem benimsiyor. Pazarlama dünyası da bu değişimlerden

Devamını Oku »