Sosyal Medyada Paylaşımlarınıza Yardımcı Olabilecek 11 Araç

Yazı İçeriği

Sosyal Medya platformlarının ve kullanıcı sayılarının artması ile internetteki içerik miktarı her geçen gün artıyor. Markalar iletişim kanallarını güncel tutmak için sosyal medya yöneticileri görevlendiriyor. Ancak bu platformlardaki yoğun kullanım bazen diğer araçlardan yardım almamızı gerekli hale getiriyor. Yazılım ve teknoloji firmaları ise bu ihtiyaçlarını karşılayacak pek çok ürünü piyasaya sunuyor.

 • Buffer

Sosyal medya paylaşımlarınızı takvime ekleyip daha önceden bağlamış olduğunuz sosyal medya hesaplarında sizin yerinize paylaşan bir araç olan Buffer 3 sosyal medya hesabı ve takvimlenmiş 10 paylaşımla ücretsiz kullanılabilir.

Toplamda 4 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan bu aracı 15$’dan 399$’a kadar olan ödeme planlarıyla Premium olarak da kullanabilirsiniz.

Ayrıca 14 gün istediğiniz Premium planını ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

 • Hootsuite

Yukarıda bahsettiğimiz Buffer’ın bir alternatifi olan Hootsuite arayüz ve fiyat farkı dışında başka bir özellik sunduğu pek söylenemez. Ücretsiz herhangi bir planı bulunmayan bu uygulamayı da 19 Euro’dan 599 Euro’ya değişen planlarıyla kullanabilirsiniz.

Ayrıca her planı için 30 gün ücretsiz deneme izni vermekte.

 • Everypost

Aylık ve yıllık farklı planlarıyla kullanabileceğiniz Everypost da Buffer ve Everypost’a alternatif bir sosyal medya paylaşım aracı. Ücretsiz planında sadece 3 paylaşım takvime eklenebiliyor ve sadece 1 hesap bağlanabiliyor. Ancak ücretli versiyonlarında özgürlük alanınız çok daha genişliyor, özellikle Team planı bir sosyal medya ekibiyle çalışıyorsanız çok daha verimli olabilir.

 • Canva

Sosyal medyada içerik üretme sorununuzu kolay yoldan çözebileceğiniz bir uygulama olan Canva, hazır halde sunulan yüz binlerce içeriği kolayca düzenleyip paylaşılabilir hale getirebildiğiniz bir araç. Ayrıca istediğiniz Sosyal Medya Platformuna uygun boyutları da otomatik olarak seçebilirsiniz. Neredeyse tamamen ücretsiz olan bu araç sadece telifli bazı içerikleri kullanmanız için görsel başına 1$ ücret istemekte.

 • Adobe Spark Tool

Canva’nın bir alternatifi gibi gözüken Spark Tool, Adobe’un bu konulardaki deneyimini ne kadar güzel yansıttığını gösteriyor. Ancak Canva gibi çizimlemeler ve modellemeler bulunmamakta. Sayısız font’a ve taslağa sahip olan Spark Tool tamamen ücretsiz kullanılabilir.

 • Venngage Beam

Beam sadece bir Sosyal Medya aracı değil ancak Sosyal Medya’da paylaşabileceğiniz grafikler oluşturmanızı sağlayan bir araç. Ücretsiz özellikleri oldukça yeterli ancak Business ve Premium paketleriyle sayısız hazır içeriğe de sahip.

 • Sprout Social

Sprout Social, tüm Sosyal Medya hesaplarınızın etkinliklerini, takipçi hareketlerini, beğeni ve paylaşımlarını ölçüp analiz edebileceğiniz bir araç. Google Analytics’in Sosyal Medya versiyonu da diyebileceğimiz bu araç 99$ ve 249$ aralığında bir fiyatlandırmaya sahip.

 • Tweetdeck

Twitter’ın resmi bir uygulaması olan Tweetdeck belirli bir lokasyonda hangi konuların konuşulduğunu ya da hangi konuların hangi lokasyonlarda konuşulduğunu ölçebileceğiniz ayrıca Tweet’lerinizin dönüşümlerini görebileceğiniz ve ne konuda aksiyon alabileceğinizi anlayabileceğiniz bir uygulama. Tweetdeck isminden de anlaşılabileceği gibi sadece Twitter hesapları için kullanılabiliyor ve tamamıyla ücretsiz.

 • Bitly

Bir link kısaltma aracı gibi görünen Bit.ly, linkleri kısaltmaktan fazlasını yapıyor. Paylaştığınız linkin analizini çıkartıp raporlayabiliyor. Örneğin linke günden güne kaç kez tıklanıldığını görebileceğiniz gibi linke nerelerden tıklanıldığı ya da hangi pazarlama kampanyanızın daha iyi dönüşüm aldığını ölçebileceğiniz bir araç. Sosyal Medya hesaplarında kullanabileceğiniz gibi E-Posta pazarlaması gibi farklı dijital pazarlama kampanyalarında da kullanabileceğiniz bu araç, ücretsiz sürümüyle her şeyi yapmanıza izin verirken Premium sürümüyle size oldukça farklı bir kullanım da sunabiliyor.

 • Animoto

Kolayca video düzenleyebileceğiniz ve Sosyal Medya hesaplarınız için hazır içerikleriyle sıfırdan profesyonel videolar yaratabileceğiniz Animoto 8$’dan 34$’a kadar farklı fiyatlandırmalara sahip.

 • Pixlr Editor

Adobe’un Photoshop uygulamasının bir web arayüzüne uyarlanmış hali. Neredeyse Photoshop’ta yapabileceğiniz her şeyi yapabildiğiniz bu uygulama da tamamen ücretsiz ve arayüzü de Photoshop’a aşina olanlar için de çok değiştirilmemiş. Autodesk’in yarattığı Pixlr Editor birçok ihtiyacımıza her yerde cevap verir halde.

Email Bültenimize Abone Olun!

En Yeni Güncellemeleri ve Sektörden Haberleri İlk Sİz Öğrenin!

Daha Fazla Yazı

Dijital Pazarlama Terimleri

Conversion (Dönüşüm) Nedir?

Web sitesi ya da mobil uygulama gibi sahip olunan dijital mecrada hedeflenen aksiyona Conversion (Dönüşüm) denir. Farklı iş modeline sahip dijital mecraların farklı dönüşüm hedefleri

Devamını Oku »