Sosyal Medyada Doğru Zamanda Paylaşmak İçin 8 Neden

Sosyal medyada doğru zamanı kaçırırsanız iş işten geçmiş olur. İşletmenizin trendlere ayak uydurması için doğru zamanda doğru içerikleri paylaşmanız önemli. Bu nedenle sosyal medyada doğru zamanda paylaşım yapmanız için 8 nedeni incelemeye karar verdik.

1. Farklı Konumdaki Kullanıcıları Hedef Alın

İnternetin yayılmasıyla dünya küçüldü. Artık Çin’de popüler olan bir konu Amerika’ya ulaşana kadar popülerliğini başka bir konuya bırakıyor. Doğru zamanda paylaşım yaparak geniş coğrafyada yer alan kullanıcılara hitap edebilirsiniz.

2. Trendleri Kaçırmayın

Sosyal medyada doğru zamanda paylaşım yapmanın en önemli yanı trendleri takip etmek. Günümüzde trendleri takip ederek geniş kitlelere erişmek ve ürünleri tanıtmak mümkün. Gelişmeleri takip ederek siz de doğru zamanda paylaşım yapabilirsiniz.

3. Güncel Olduğunuzu Gösterin

Yeni nesil geleneksel işletme yöntemini samimi ve yakın bulmuyor. Güncel ve popüler konuları takip eden işletmeler, bu kuşağın tercih ettiği kurumlar. Bu nedenle güncel kalmak ve genç neslin beklentilerine ayak uydurmak oldukça önemli. Bunu da doğru zamanda paylaşım yaparak sağlayabilirsiniz.

4. Yüksek Etkileşim Alın

Bir konunun viral olduğu zamanda konuyla ilgili paylaşım yapmak etkileşim miktarınızı arttırır. Bu etkileşim beğeni ve yorum şeklinde olabileceği gibi ürün satışlarının artması şeklinde de olabilir. Aldığınız etkileşim, konuya ve yaptığınız paylaşıma göre değişir.

5. Fırsatları Değerlendirin

Dijital dünyada fırsatları bir kere kaçırırsanız bir daha elde edemezsiniz. Doğru zamanda paylaşım yaparak geniş ve çeşitli online dünyanın size sunduğu fırsatları değerlendirin.

6. Pazardan Pay Alın

Eğer paylaşımlarınızı iyi planlarsanız pazar payınızı da arttırabilirsiniz. Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında en yoğun paylaşım dönemlerini görüntüleyin. Artık birçok sosyal medya platformuyla ilgili haftalara, günlere ve hatta saatlere göre paylaşım analizi var. Kendi gönderilerinizi en aktif saatlere göre planlamak, görünürlüğünüzü ve pazar payınızı arttırmaya yardımcı olur.

7. Önemli Konular Göz Ardı Edilmesin

Sizin için önemli bir konu, o günün gündemi nedeniyle arka planda kalabilir. Önemli bir ürün lansmanının başka olayların gölgesinde kalmaması için planlamanızı doğru bir şekilde yapın.

8. Görünürlüğünüzü Arttırın

Doğru zamanda doğru paylaşım yapmak, markanızın ve işletmenizin görünürlüğünü arttırmaya yardımcı olur. Sosyal medya paylaşımlarınızı planlayın ve sizin için en doğru zamanda yayınlayın.

Uğur; okumayı, araştırmayı öğrenmeyi seven, 5 yıldan uzun süredir dijital pazarlamanın her alanında tecrübe edinmiş biri. Şu anda Faladdin&Binnaz'da Performans Pazarlaması ve ASO ekibinde yer almakta.

E-Posta

Diğer yazılarımıza göz at!

Tüm Yazılara Git