Yazı İçeriği

Dijitalleşen dünya ile birçok alışkanlığımız da değişiyor. Bu değişimin en çok hissedildiği alan ise alışveriş alışkanlıklarımız. Online alışveriş ve tüketimin giderek artması ile birlikte, markaların dijital varlıklarına yaptığı yatırımlar da katlanarak artıyor.

Onsite marketing, online varlıklarınızdan elde ettiğiniz kazanç ve faydayı maksimize etmek için yapılan uygulamaların bir bütünü olarak tanımlanabilir. Tüm dünyada kullanılan bu pazarlama çalışması hakkında merak ettiklerinize bu yazımızda cevap vermeye çalışacağız.

Onsite Marketing Nedir?

Pazarlamanın en yeni dalı olan onsite marketing, online varlıklarınızın kazancını maksimize etmek için kurgulanan pazarlama faaliyetleridir. Ziyaretçilerinizi belirli kriterler yardımı ile segmente ederek farklı mesajlar vermenizi, promosyonlarınızı kademeli şekilde göstermenizi ya da işlemlerinizi otomatik hale getirmenizi sağlar.

Websitenize, mobil uygulamanıza ya da CRM altyapınıza hızlı şekilde entegre olan bu araçlar, genellikle SaaS (Software as a Service / Hizmet olarak Yazılım) modelinde kullanıma sunulur. Onsite marketing araçlarını aylık kullanım mantığı ile satın alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Onsite Marketing Avantajları

Dünya genelinde yaygın olarak kullanılan onsite marketing araçları, kullanıcının siteniz üzerinde daha önceden gerçekleştirdiği aksiyonlara göre düzenlemeler yapmanıza imkan verir. Örneğin ortalama sipariş tutarı 100 TL ve üzeri olan kullanıcılarınızla, 25 TL olan kullanıcıları ayırarak farklı mesajlar gösterebilirsiniz.

Websitenizi ilk kez ziyaret eden kullanıcılara sunduğunuz avantajları gösterirken, düzenli alışveriş yapan kullanıcılara sepet ortalamasını yükseltecek promosyon kodları sunabilirsiniz.

Onsite marketing araçlarının en önemli avantajı, sitenizi farklı kanallardan ziyaret eden kullanıcıları segmente ederek farklı iletişimler sunmanıza yardımcı olmalarıdır. Ücretli kanallardan belirli bir iletişimle gelen kullanıcılarınızı siteniz üzerinde kolayca yönlendirebilir, alışverişi tamamlamaya teşvik edici mesajlar gösterebilirsiniz.

Email Bültenimize Abone Olun!

En Yeni Güncellemeleri ve Sektörden Haberleri İlk Sİz Öğrenin!

Daha Fazla Yazı

Uncategorized

Onsite Marketing Nedir? Avantajları Nelerdir?

Dijitalleşen dünya ile birçok alışkanlığımız da değişiyor. Bu değişimin en çok hissedildiği alan ise alışveriş alışkanlıklarımız. Online alışveriş ve tüketimin giderek artması ile birlikte, markaların

Devamını Oku »