İşletmenizi Facebook ve Instagram Konumlarına Ekleyin – 2019

Yazı İçeriği

Dijital dünyada her şey çok hızlı değişiyor. Önceden sıradan bir kullanıcı olarak Facebook ve Instagram konumlarında kayıtlı olmayan mekanlarda yer bildirimi (check-in) yapmak mümkünken şu anda bunu yapmak mümkün değil. Kafelerin, restoranların -diğer bir deyişle yerel işletmelerin- dijital dünyada bulunması önemli. Türkiye’de her gün Instagram’da on binlerce konumda paylaşım yapılıyor ve bu da konumların, mekanların daha fazla insana ulaşmasını sağlıyor. Ancak sizin yerel işletmeniz konumlarda görünmüyorsa bunu nasıl ekleyebilirsiniz?

1- Öncelikle bir Facebook sayfası oluşturun.

Facebook ve Instagram birbirine bağlı platformlardan oluşuyor. Facebook, Instagram işletme hesaplarında yapılacak birçok işlem için Facebook Business Manager ve Facebook Reklam Yöneticisi araçlarını kullanmayı şart koşuyor. Bu araçları kullanabilmek için de Instagram sayfanızla bağlantılı bir Facebook sayfası oluşturmanız gerekiyor. Bu sayfayı kendi kişisel hesabınızdan açmanızı öneririz.

Zaten bir Facebook sayfası ve Business Manager hesabınız varsa son maddeye gidebilirsiniz.

2- Facebook sayfasına bağlantılı bir Facebook Business Manager hesabı oluşturun.

Business.facebook.com adresinden oluşturmaya başlayabilirsiniz. BusinessManager hesabı oluştururken Facebook sayfasını oluşturduğunuz Facebook hesabına giriş yapmış olduğunuzdan emin olun.

3- Business Manager hesabınızın detaylarını ekleyin.

İşletmenizin ne üzerine olduğu, telefon numarası, mail adresi, açılış-kapanış saati gibi detayları ekleyin. Bu detaylar mekanınız Facebook’ta görüntülendiği zaman kullanıcılar tarafından görülecektir.

4- Mağaza Konumlarına işletmenizi ekleyin

Facebook sayfanıza ve Business Manager hesabınıza da adres bilgilerini girmiş olabilirsiniz. Ancak mağaza konumlarına adresinizi eklemezseniz, ne Instagram’da ne de Facebook’ta işletmenize yer bildirimi ya da paylaşımlara konum eklemesi yapılamaz.

Mağaza konumları sayfasına Business Manager içindeki arama butonundan ulaşabilirsiniz.

Açılan sayfada işletmenize ait olan bilgileri doldurduktan sonra 24 saat bekleyin. 24 saat içinde işletmeniz Facebook ve Instagram konumlarında aktif olarak bulunacaktır.

Email Bültenimize Abone Olun!

En Yeni Güncellemeleri ve Sektörden Haberleri İlk Sİz Öğrenin!

Daha Fazla Yazı