İnstagram’da Nasıl Reklam Verilir?

Günümüz dünyasında dijital reklamlar, istenilen hedef kitleye kişiselleştirilmiş şekilde gösterilebildiği için geleneksel reklam kampanyalarından çok daha etkili olmaktadır. Doğru seçilmiş hedef kitleye verilen doğru reklamlar geleneksel reklamlar kadar büyük kitlelere hitap etmese de daha fazla dönüşüm yaratma şansına sahiptir. En çok kullanılan sosyal medya araçlarından olan Instagram da, dijital reklam konusunda en etkili mecralardan biri.

Sosyal medyada lider platformlardan biri olan Facebook, 2012 yılında 150 milyon kullanıcıya sahip Instagram’ı satın almıştı. Ve şu anda aylık 800 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Instagram’da, başarılı reklam ve pazarlama kampanyaları oluşturmak mümkün.

Instagram’da Reklam Nasıl Verilir?

1. Instagram Hesabınız İçin Bir Facebook Sayfası Açın ve Bu Hesapları Bağlayın

Öncelikle Instagram’da dijital reklam verebilmek için Instagram profilinize ait bir Facebook sayfasına ihtiyacınız var, Facebook’un reklam arayüzünü kullanmak için bu Facebook ve Instagram sayfalarını birbirine bağlamanız gerekmektedir.

2. Facebook Business Manager’a Bağlanın

Facebook sayfanızla Instagram hesabınızı bağladıktan sonra Facebook Business Manager’a bağlanmanız gerekmekte. Bu linke tıklayıp bir Facebook Business hesabı oluşturun. Formu doldurduktan sonra gelen e-posta ile beraber artık Facebook Business Manager’a erişebileceksiniz.

 

3. Facebook Business Manager Hesabınızla Instagram Hesabınızı Birbirine Bağlayın

Facebook Business Manager hesabınızdaki detayları doldurduktan sonra Instagram hesabınızla bağlantıyı kurun. Bağlantıyı için İşletme Ayarları’ndan, Instagram Hesapları kısmına girerek Instagram hesabınızı bağlayabilirsiniz.

[penci_blockquote style=”style-2″ align=”none” author=”” font_style=”italic” uppercase=”false” text_size=”20″]Tüm bu adımları başarıyla tamamladıktan sonra Instagram hesabınızda reklam vermeye hazırsınız.[/penci_blockquote]

Facebook Business Manager’da Instagram Reklam Oluşturmak

Bütün bu adımları tamamladıktan sonra basit arayüzü kullanarak Reklam Yöneticisi’nden reklam verebilirsiniz.

Uğur; okumayı, araştırmayı öğrenmeyi seven, 5 yıldan uzun süredir dijital pazarlamanın her alanında tecrübe edinmiş biri. Şu anda Faladdin&Binnaz'da Performans Pazarlaması ve ASO ekibinde yer almakta.

E-Posta

More from our blog

See all posts