Yazı İçeriği

Acaba bir günde kaç adet reklam görüyoruz ve hangisi aklımızda kalıyor? Online ya da offline olsun alışılagelmiş pazarlama yöntemleri artık bir farkındalık yaratıyor mu?
Televizyonda reklam gördüğümüzde kumandayı elimize almak, banner gördüğümüzde sağ üst köşesindeki çarpıya basmak artık vazgeçilmezimiz.

Kullanıcıların reklamları umursamadığı bir dünyada onların nasıl dikkatini çekebiliriz? Sıradan pazarlama stratejileri yerine farklı stratejiler izleyerek başarabilmemiz mümkün. İşte bu konuda içerik pazarlaması imdadımıza yetişiyor.

İyi içerik her zaman pazarlama stratejinizin çekirdeğini oluşturur!

İçerik Pazarlaması Ne Yapar?

İçerik pazarlaması, kullanıcıları ürün ya da hizmete doğrudan yönlendirmektense onları bilgilendirmeyi tercih eder. Hedef kitleyi doğru şekilde bilinçlendirerek onların markaya karşı olan bağlılıklarını güçlendirir.

İçerik pazarlamasını daha iyi anlamak adına offline dünyadan örnek vermek gerekirse diş fırçası reklamlarından bahsedebiliriz. diş fırcasiSenelerdir izlediğimiz bu reklamlarda mükemmel diş fırçasının yeteneklerini dinledik. O ürünü aldığımız takdirde ne kadar hijyenik bir ağıza kavuşacağımızı düşledik. Fakat izlediğimiz diğer reklamlardan farklı olarak ürünün fiyatını hiç görmedik. Direkt olarak ürünün satışını yapmaktansa ürün hakkında bilgi vererek bilinçli bir kullanıcı yaratmayı hedefleyen markalar hala ayakta ve her geçen gün büyümeye devam ediyorlar.

İçerik Pazarlamasının Formülü belirlenen hedef kitleye doğru zamanda, doğru yerde, doğru mecra üzerinden, doğru içeriği sunmaktan geçer.

İçerik Neden Önemli?

Bir ürün ya da hizmeti satın almayı düşündüğümüzde o an ihtiyaç duyduğumuz en önemli şey içerik oluyor. Doğru içeriğe ulaşmak için hemen Google’da bir arama yapıyoruz.

googling

Blog ve kullanıcı yorumlarını okuyor ilgili video içeriklerini izliyoruz.

bilgisayar ve kız

O konu hakkında deneyimi olan bir arkadaşımız var ise onun verdiği bilgiler bizim için önemli oluyor.

dedikodu

Birden fazla kanaldan ulaştığımız içerikleri yorumlayıp ürün hakkında bir karar vermeye çalışıyoruz. Ulaştığımız içerikler ne kadar mantıklı ve güvenilir oluyorsa satın alma sürecimiz de okadar hızlı ilerliyor.

Doğru İçerikler Kaleyi İçten Fethedin

Marka olarak hedef kitlenizin ihtiyaç duyduğu içeriği sağlayabilirseniz rakiprlerinizin birkaç adım ötesinde yarışa başlamış olursunuz. Hizmetiniz ya da ürünleriniz hakkında bilinçli bir kullanıcı yaratmak için nekadar çabalarsanız o kullanıcıların sizden ayrılması okadar zor olur. Doğru içerik stratejisiyle sağlam adımlar atarak başarıyı yakalayabilirsiniz.

Email Bültenimize Abone Olun!

En Yeni Güncellemeleri ve Sektörden Haberleri İlk Sİz Öğrenin!

Daha Fazla Yazı

Dijital Pazarlama Terimleri

Conversion (Dönüşüm) Nedir?

Web sitesi ya da mobil uygulama gibi sahip olunan dijital mecrada hedeflenen aksiyona Conversion (Dönüşüm) denir. Farklı iş modeline sahip dijital mecraların farklı dönüşüm hedefleri

Devamını Oku »