Google Search Ads 360 Nedir?

Yazı İçeriği

Search Ads 360, işletmelerin, pazarlamacıların ve ajansların en geniş kapsamlı arama pazarlamadaki kampanyalardan birkaç tanesini birden fazla motor ve medya kanalları üzerinde daha verimli bir biçimde yönetmelerine daha fazla yardımcı olan arama yönetimi platformudur.

Zor sistemlerin aksine daha çok kolaylaştırılmış iş akışına sahiptir ve detaylı, güçlü raporlarına özellikleri sayesinde de müşterilerin kampanyaları verimli bir biçimde çalıştırmalarını da sağlamaktadır. Birçok yeni özelliğe sahip olan Search Ads 360 otomatik olarak teklif vererek, oluşturmuş olduğunuz kampanyanızın performansını da iyileştirir. 

Search Ads 360 Avantajları Nelerdir?

Zengin özelliklere sahip olan Search Ads 360, Google Marketing Platform ile yeren integrasyon sisteminden alıcıların sadece bir platform üzerinden var olan dijital kampanyalarınızı yönetip, izlemesi için de olanak tanımaktadır. Ayrıcı kanallar arası satın alma işlemi, ilişkilendirme ve raporlama işlemlerini de sağlamaktadır.

Daha önceki platformlarda reklamlarınızı ve anahtar kelimelerinizi bütün arama motorlarında ayrı ayrı yönetmek durumundaydınız. Arama motorları arası anahtar kelime ve reklamlarınızın tüm performansınızı analiz etmek, sizi daha çok uğraştırır ve harcamanız gereken zamandan daha fazlasını harcardınız. Tüm bu durumu ortadan kaldıran Search Ads 360 sayesinde reklamlarını daha kolay yönetebilir, performansını daha iyi ölçebilirsiniz.  Tabii Search Ads 360’ın teklif stratejilerinde otomatik teklif verme gücünü de geçmemek gerekir.

Search Ads 360 ile zamanınızdan tasarruf ederek, aklınızda ve kampanyalar arası karmaşıklığı azaltır. Daha iyi kararları göz önünde bulundurma ve alma gibi yeteneklere de sahip olmuş olursunuz. Arama pazarlamasındakini yerinizi kuvvetlendirerek buna bağlı olan yatırım getirinizi de arttırmış olursunuz.

Search Ads 360 Nasıl İşler, Nasıl Bir Model Yapısını İzler?

Search Ads 360 model olarak bir reklam ajansı modelini izlemektedir.

Neredeyse hemen hemen birçok reklam ajansı, birden fazla reklam verenin sosyal pazarlamayı ve arama ağlarını yönetebilmesi için ayrı ayrı ekipler oluşturması gibi, Search Ads 360’ta birden fazla reklam verenini tek bir ağın altında yönetebilmeniz mümkün.

Search Ads 360’da reklam verenler, kendi kullanmış oldukları motor hesaplar gurubunu ve oluşturdukları kampanyalarını, ayrı olarak raporları görüntüleyebilen ve birçok kez ayarlarını düzenleyebilen kümede bulanabilirler.

Tüm motor hesapları, reklam verenlerin ve üstelik ajans ağındaki herkes için raporları çalıştırabilirsiniz.

Search Ads 360’ın bir diğer özelliği ise tüm arama motorları ile veri alışverişi yapmış olmasıdır.  Çeşitli arama motorları ile doğrudan olarak API bağlantısı vardır. API bağlantısı ise kullandığımız bilgisayar sistemlerinin birbirleri ile iletişim kurabilmeleri için kullanmış oldukları bir komut dizisidir.

Search Ads 360, özelliklerini yerine getirebilmek için API’leri kullanmaktadır. Kampanya ayarlarını, reklamlar, anahtar kelimeler içinde API’leri kullanır. Her bilgisayarın olduğu gibi arama motorlarının da kendisine ait API’si vardır.

Search Adss 360 API’ler yardımı ile bir arama ağı motoruna bağlandıktan sonra, arama motorundaki pazarlama kampanyalarınızı oluşturduktan sonra yönetebilir ve yapacağınız değişikliklerin otomatik bir şekilde motorlara aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Bu duruma benzer olarak, doğrudan motorlarda da istediğiniz değişiklikleri yapabilir ve yaptığınız bu değişiklikleri Search Ads 360’a sekronize edebilirsiniz.

Search Ads 360 Dönüşümleri İzlemek İçin Neyi Kullanmaktadır?

Search Ads 360, Google Marketing Platformuna ait olan Floodlight etiketlerini kullanarak dönüşümleri izlemektedir. Tüm dönüşüm izleme sistemlerinde de olduğu gibi, web sitenizdeki etkinlikleri izlemekte olan etiketlerden ve raporlarınız dönüşümleri ekleyebilmek için kullandığımız raporlama özelliklerinden oluşur. Belirli bir tarayıcıdan sitenizi tekrar ziyaret edenleri tanımak için DoubleClick çerezleri Floodlight etiketlerini etkinleştirmektedir.

Email Bültenimize Abone Olun!

En Yeni Güncellemeleri ve Sektörden Haberleri İlk Sİz Öğrenin!

Daha Fazla Yazı

Dijital Pazarlama Eğitimi

Google ile Dijital Pazarlama Eğitimi

Dijital pazarlama çözümleriyle ve dünyada ulaştığı internet kullanıcısı potansiyeli ile dijital sektörün lideri olan Google, her zaman sınavları ve sertifikaları ile dijital pazarlama eğitimlerini önemseyen

Devamını Oku »