Google My Business (Google Benim İşletmem) Nedir? Avantajları Nelerdir?

Yazı İçeriği

Google My Business (Benim İşletmem), özellikle yerel SEO stratejilerini geliştirmek isteyen işletmelerin vazgeçilmez araçları arasında yer alır. Yakınlarınızda bulunan müşterileri kendi işletmenize çekmek için Google My Business özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Üstelik bu araç tamamen ücretsiz olarak sunulmakta.

İşletmenizi Google My Business ile Kaydedin

My Business aracının faydalarını sıralamadan önce işletmenizi nasıl kaydedebileceğinize bakalım. Kayıt süreci oldukça basit. İşletmenizin adını girin, adres detaylarını yazın, telefon bilgilerinizi girin ve tamamlayın. Eğer teslimat yapan bir işletmeniz varsa, teslimat yöntemi gibi detayları da kaydederek işletmeniz hakkında sunduğunuz bilgileri çeşitlendirebilirsiniz.

Google Aramalarda ve Haritalarda Görünün

My Business, işletmenizin Google aramalarında ve Google Haritalarda listelenmesini sağlar. Özellikle Harita bölümünde yer almak işletmeniz için oldukça faydalı olacaktır. Belirli bir bölgede bir hizmeti arayan kullanıcılar, Haritalar üzerinden sizin işletmenizi bulabilir. Geleneksel reklam ve tanıtım faaliyetleriyle karşılaştırıldığında, işletmenizi Google üzerinde göstermek size benzersiz faydalar sunar.

Google My Business ile İşletmenizi Canlandırın

Belirli bir bölgede veya şehirde bulunan müşterilere ulaşmak zorlayıcı olabilir. Detaylı bir yerel SEO çalışması, kendi bölgenizde bulunan müşterilere ulaşmanıza yardımcı olur. Örneğin Beşiktaş semtinde bulunan bir tesisat tamircisiyseniz, Google My Business tam da size göre. 20km öteden bir müşterinin sizi çağırma olasılığı oldukça düşük. Ancak Beşiktaş bölgesine odaklanırsanız işletmenizi canlandırma şansınız olur. Google My Business sayesinde, adres bilgilerinizi, çalışma saatlerinizi ve diğer birçok detayı ekleyerek bölgenizdeki müşterilere sesinizi duyurabilirsiniz.

Müşterilerin İhtiyaç Duyduğu Bilgileri Tek Bir Yerden Sağlayın

Google My Business sayesinde herhangi bir kişinin işletmenizi bulmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin eğer bir restoran sahibiyseniz açılış-kapanış saati, konum ve restoranınıza ait görseller iyi bir başlangıç olacaktır. Ya da eğer belirli bir ürünü satan mağaza sahibiyseniz, sattığınız ürünle ilgili açıklama girebilir ve soru-cevap bölümünü doldurabilirsiniz.

Google My Business Gönderisi Oluşturun

Gönderi bölümü, eyleme çağrı (call to action) mesajları için mükemmel bir alan. Aynı zamanda gönderi bölümünü kullanarak yakın zamanda düzenleyeceğiniz etkinlikler hakkında bilgi verebilirsiniz.

Bayram kutlama mesajlarını da gönderiler bölümünden yayınlayarak müşterilerinize hızlı ve etkin bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Email Bültenimize Abone Olun!

En Yeni Güncellemeleri ve Sektörden Haberleri İlk Sİz Öğrenin!

Daha Fazla Yazı