Yazı İçeriği

Dijital pazarlama çözümleriyle ve dünyada ulaştığı internet kullanıcısı potansiyeli ile dijital sektörün lideri olan Google, her zaman sınavları ve sertifikaları ile dijital pazarlama eğitimlerini önemseyen bir şirket olmuştur. Yayınladığı prime adlı mobil uygulaması ile de temel seviyede dijital pazarlama eğitim içeriği sunuyor.

Google Prime

Uygulamanın amacı dijital pazarlamayı temel seviyede anlatarak hem pazarlamacılara hem de kobilere dijital dünayda ışık tutmak. Eğitim içeriği İngilizce olduğu için bu amacına Türkiye’de ulaşamayacak olsa da ingilizce bilip dijital pazarlamayı merak edenler için bulunmaz bir kaynak.

Google_Prime_Quiz

Reklam, içerik, ölçümleme ve strateji başlıkları altında eğitim içerikleri bulunan google, dijital pazarlama gibi karmaşık bir konuyu en basit şekilde anlatmayı başarmış. Ders içeriğinin hikaye kartları üzerinden sunulması da bu başarıdaki en önemli faktörlerden biri.

Umarız en yakın zamanda Türkçe dil seçeneğinde eklenir.

Google Primer’ı iTunes ve Google Play’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Email Bültenimize Abone Olun!

En Yeni Güncellemeleri ve Sektörden Haberleri İlk Sİz Öğrenin!

Daha Fazla Yazı

Dijital Pazarlama Terimleri

Impression (Görüntülenme) Nedir?

Impression reklamınızın bir kere görüntülenmesi anlamına gelir. Yani bir kullanıcı, reklamınızı sayfada bir kere gördüğü zaman 1 impression gerçekleşmiş oluyor. Kullanıcı sayfayı yenilediği zaman reklamınızı tekrar

Devamını Oku »
SEO

App Indexing Nedir?

Dijitalleşen dünyada artık kullanıcıların yüzde 81’i tarayıcılar yerine uygulamaları tercih ediyor. (Kaynak: Yahoo) Artık yavaş yavaş tarayıcıların da günümüzde eski moda uygulamalara doğru gideceğini gözlemleyebiliyoruz.

Devamını Oku »