Etkili Adwords Reklam Metni Nasıl Olmalı?

Hiçbir görsel olmadan sadece metin üzerinden iletişim kurduğunuz Google Adwords gibi bir mecrada reklam metninin önemi oldukça yüksektir. Rakipleriniz arasında hedef kitlenizin ilgisini çekmek oldukça zor olsa da iyi yazılmış bir reklam metniyle bunu kolaylıkla başarabilirsiniz.

Reklam Metninin Yapısı

Adwords reklam metni 4 kısımdan oluşur.

  • Başlık
  • Görünen URL
  • 1. Reklam Metni
  • 2. Reklam Metni

Reklam metninin basit bir yapısını aşağıda bulabilirsiniz.

reklam_metni_yapısı

Kaliteli Reklam Metninin Sırları Nelerdir?

Net Bilgi Sağlayın

Adwords reklam metinlerinde kısıtlı bir alan olduğu için ürün ya da hizmetiniz ile ilgili bilgiyi en net şekilde paylaşmanız gerekiyor. Vermek istediğiniz mesajı en sade ve etkili biçimde sunun.

Farkınızı Belirtin

Sizi rakiplerinizden ayıran bir hizmetiniz var ise mutlaka belirtin. Aynı Gün Kargo, +2 Yıl Garanti ya da Ücretsiz İade gibi avantajlarınızı mutlaka reklam metni içerisinde kullanın.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Reklam metninizi yazarken uymanız gereken en önemli kural, yazdığınız metnin doğru bir şekilde ürün ya da sunduğunuz hizmeti anlatabilmesidir.[/box]

Teklifiniz ile ilgi çekin

İndirim ya da farklı teklifler sunan kampanyalar oluşturun. Bu özel teklifler hedef kitlenizi tetikleyecek ve reklamınızın daha fazla tıklanmasına neden olacaktır.

Harekete Geçirin

Reklam metinlerinin sonuna harekete geçirecek (Call to Action) net mesajlar vermeyi unutmayın! Hemen AL!, Ürünü İncele!, Fırsatı Yakala!

Başlık Seçimine Özen Gösterin

Reklam metninin başlık satırı, konum açısından en üstte yer aldığı için ilk göze çarpan yerdir. Hedef kitlemizin ilgisini çekmek için başlık kısmını oldukça verimli kullanmalısınız.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Kesinlikle yerine getiremeyeceğiniz teklifleri sınmayın. Yanlış tekliflerle sitenize ziyaretçi çekseniz bile gelen ziyaretçi alışveriş yapmadan gidecek ve bu da dönüşüm oranınızı negatif yönde etkileyecek.[/box]

 

Dijital Pazarlama Temelleri kitabı yazarı olan Emre Gökşin kariyerine üniversite yıllarında Turkcell'e web danışmanlığı hizmeti vererek başladı. 2012 yılında GittiGidiyor | eBay Türkiye'de Dijital Pazarlama Departmanında görev almaya başladı. 2016 yılında geçtiği puhutv'de Pazarlama Müdürü olarak Şahsiyet, Fi ve puhutv özel içeriklerinin dijital pazarlama stratejisini yönetti. Kariyerine Hyperconnect'te Senior Marketing Manager olarak devam etmekte. Ayrıca Türkiye'nin önemli şirketlerine dijital pazarlama alanında danışmanlık vermektedir.

E-Posta

More from our blog

See all posts