Dijital Pazarlama Eğitimi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazı İçeriği

Son yıllarda dijital kelimesi her alanda kendine yeni bir yer yarattığı gibi kariyer alanında da yerini konumlandırmış durumda.  En çok tercih edilen meslekler arasında bulunan dijital pazarlama uzmanlığı her geçen gün daha da önemli bir hal almaya başlıyor.

Markaların yükselen bir ivmeyle devam eden dijital yatırımlarını yönetecek yetkin kişilere ihtiyacı var. Dijital pazarlama sektörüne adım atmayı düşünen ya da çalıştığı şirkette dijital adımlar atmak isteyen kişiler için Dijital Pazarlama Eğitim seçimi oldukça önemli.

Dijital Pazarlama Eğitimini seçerken dikkat etmeniz gereken konuları aşağıda listeledim. Listelediğim bu konuları dikkate alarak Dijital Pazarlama Eğitim seçimini yapmanız sizi kazançlı çıkaracaktır.

1 – Eğitim İçeriğini İnceleyin

Seçeceğiniz Dijital Pazarlama Eğitiminin içeriğini en detaylı şekilde incelemelisiniz. Ana başlıklar altında detaylı olarak alt başlıklarda hangi konuların anlatılacağı görülmelidir. Çünkü derste işlenilecek gerçek konular bunlardır. Bu nedenle ders içeriğinin alt başlıklarla beraber en iyi şekilde anlatılması gerekir.

Eğitim içeriğinin ve eğitim süresinin mantıklı bir şekilde kurgulandığını kontrol edin. Hiçbir uzmanlık konusu bir hafta sonundaki sıkıştırılmış eğitimden öğrenilemez.

2 – Eğitmenler Hakkında Bilgi Edinin

Eğitmenlerin, anlattıkları konulara hakim olup olmadıklarını geçmişlerine bakarak kontrol edin. İşin mutfağından gelen eğitmenler olmasına dikkat edin. Çünkü size detaylı bilgi verecek kişiler onlardır. Dijital sektörde isim yapmış ve takımlar yöneten eğitmenler ise sizlere daha çok vizyon sağlayacaktır. Çünkü onlar dijital pazarlama sektörüne 360 derece bakan kişiler olduğu için işin detayıyla pek ilgilenmezler. Bu nedenle her iki türlü eğitmenin de Dijital Pazarlama Eğitimi planı içerisinde olmasına özen gösterin.

3 – Uygulamalı İçeriklere Önem Verin

Bir işi öğrenmenin en iyi yolu o işi uygulamalı olarak yapmaktan geçer. Bu nedenle eğitim içeirğinde grup çalışmalarının ve uygulamalı örneklerin yapılmasına önem verin. Özellikle dijital pazarlama araçları çok basit araçlar olmadığı için uygulama esnasında yapacağınız hataları anında görebilmek ve düzeltmek sizin için en iyi öğrenme metodu olacaktır.

4 – Diğer Eğitimlerle Karşılaştırma Yapın

Farklı kurumların ve Üniversitelerin düzenlediği birden fazla Dijital Pazarlama Eğitim Programı bulabilirsiniz. Bu programların hepsini detaylı şekilde inceleyerek aralarındaki farkları en iyi şekilde analiz etmelisiniz. Sonrasında eğitim hedefinize en uygun içeriğe karar vermelisiniz.

5 – Referansları Kontrol Edin

Sizden daha önce aynı Dijital Pazarlama Eğitim programını almış kişileri bulmaya çalışıp onların fikirlerini alın, paylaşımlarını okuyun. Ayrıca eğitim programı sayfasında referans olan kişiler varsa onların gerçekten dijital pazarlama ile uğraşıp uğraşmadıklarını kontor edin. (Eğer dijital pazarlama eğitimine gelmişlerse mutlaka Google’da bir yerde ayak izlerine rastlayacaksınız 🙂 )

6 – Sertifikanın Önemi

Günümüzde Dijital Pazarlama Eğitim programını birçok kurum düzenliyor. Bunların arasında en çok güvenebileceğiniz programlarından biri Üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezleri ile yapılan eğitimler. Çünkü bu eğitim programları üniversiteler ile birlikte hazırlandığı için üniversite eğitim standartlarına sahip oluyor. Ayrıca sertifikanızda üniversite tarafından sizlere veriliyor.

Üniversiteler haricinde özel eğitim kurumlarından da Dijital Pazarlama Eğitimi alabilirsiniz.

Yıllardır Dijital Pazarlama sektörünün kalbinde çalışan biri olarak sizlere bir tavsiyem var. Dijital sektörde işe girereken sertifikanızdan daha çok sizin bilgi birikiminize, o işi ne kadar istediğinize ve öğrenme istediğinize bakacaklarıdır. Çok hızlı bir şekilde değişen dijital dünyanın içinde her gün yeni bir şey öğrenmek için koşmaya hazır olun.

Email Bültenimize Abone Olun!

En Yeni Güncellemeleri ve Sektörden Haberleri İlk Sİz Öğrenin!

Daha Fazla Yazı

Dijital Pazarlama 101

Adwords 101

Adwords 101 : Eğitim Planı Adwords 101’de dijital pazarlamanın temellerini ve arama motoru reklamcılığını öğrenmiş olacaksınız. Dijital pazarlama sektöründe bilmeniz gereken terimlerden Adwords’ün yapısına kadar

Devamını Oku »