Dijital Annelerin İnternet Davranışları

Yazı İçeriği

Dijital anneler, interneti nasıl kullanacağını bilen ve baştan aşağı trend takipçisi yeni nesil anneler. Bu anneler, internete hakimiyetleriyle tüm ailenin çoğu ihtiyacını internetten karşılamalarının yanı sıra bloggerlar ve trendsetterlar gibi içerik de üretiyorlar. İşte bu aktif iletişime yatkınlık ve etkileşim, dijital anneleri harika marka temsilcileri yapıyor.

Dijital annelerin internet davranışlarıyla ilgili yapılan araştırmalar ortaya koyuyor ki internet bu annelerin günlük yaşamında ve markalar da dahil olmak üzere etraflarındaki dünyayla kurdukları iletişimde büyük rol oynuyor.

Dijital Anneler Almadan Önce Ürün Araştırması Yapıyor

Bu annelerin %55’i bir ürünü almadan önce internetten araştırıyor. Ürün almadan oldukça detaylı araştırma yapan dijital annelerin %75’i bilgisayarı tercih ederken akıllı telefon kullanımları da gittikçe artış gösteriyor.

Online Alışveriş Yapmayı Tercih Ediyorlar

Dijital anneler, ailelerinin ihtiyaçlarını karşılamak için interneti çok rahat bir yol olarak görüyor. Çocuklarıyla birlikte mağazalara gitmektense bebekli dijital annelerin %35’i kıyafet ve ayakkabı alışverişini online yapmayı tercih ediyor. Çünkü online alışveriş hem daha az stresli hem de çocuklarına ya da kendilerine ayıracakları daha fazla zaman kalmasını sağlıyor.

Dijital Anneler Trend Takipçisi

Yeni nesil dijital annelerin 6’sından 1’i online video izleyerek son trendleri takip ediyor, yeni şeyler öğreniyor. Özellikle alışveriş ve makyaj ile ilgili son trendlerin sıkı takipçisiler.

Bildiklerini ve Sevdikleri Markaları Paylaşıyorlar

İletişim ve etkileşim, dijital annelerinvazgeçilmezi. Dijital annelerin %40’ından fazlası her gün ya başka birinin sosyal medya gönderisini ya da yorumunu beğenirken; 4 anneden 1’i kendisi de paylaşımda bulunuyor. Hatta bloglarında ya da forumlarda yorumlarda bulunanlar da çok sayıda bulunuyor. Bu sayede çok yoğun bir günde dahi networkleriyle etkileşimde kalabiliyorlar.

İstatistiklere göre; her 10 anneden biri aldıkları ürünün yorum kısmına yorumlarını da yazıyor. 3 anneden biri markayı severse bunu herkese anlatmaya çalışıyor.” Yani dijital anneler başta sosyal medya olmak üzere her yerdeler.

Dijital Annelerin Markanızı Sevmesi için Ne Yapabilirsiniz?

Yeni nesil anneler, internette oldukça yüksek iletişim ve etkileşime sahip kalabalık bir network. Dolayısıyla markaların bu annelerin kalbini kazanması, çok doğru bir pazarlama stratejisi olacaktır. Görünürlük ve bilgilendirici içerikler, dijital anneleri müşteri portfoyuna katmak için oldukça önemli. Bilgilendirici videolar, bu bağlamda dijital annelerin sıklıkla kullandığı araçlardan. Ayrıca bu annelerin %46’sı arama motorlarını, %22’si de markaların web sitelerini kullanarak istedikleri bilgilere erişiyor. Bu bağlamda markaların arama motorlarında kolay bulunabilir olması ve web sitelerinin de kolay kullanılabilen siteler olması bu kitleye erişmek için faydalı olacaktır.

Kaynak: https://www.consumerbarometer.com/en/stories/digital-mums

Email Bültenimize Abone Olun!

En Yeni Güncellemeleri ve Sektörden Haberleri İlk Sİz Öğrenin!

Daha Fazla Yazı

Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama Nedir? Avantajları Nelerdir?

Teknolojinin gelişimi ile paralel olarak dijital pazarlama da her geçen gün güçleniyor. Markalar da bu gücü kullanarak akıllı reklamlar sayesinde marka mesajlarını hedef kitleye rahatça

Devamını Oku »