Blog Yardımıyla İşletmenizi Güçlendirmenin 5 Yolu

Küçük ve orta ölçekli işletmeler, değişine yeni dijital dünyaya uyum sağlama konusunda zorluklar yaşıyor. Dijital dünyanın ve blog kullanmanın daha da yaygın hale gelmesi, lokal hizmet veren işletmelerin bu değişen dünyaya uyum sağlamasını zorunlu kılıyor. Eğer dijital pazarlama çalışmaları için ayıracak yüksek bütçeleriniz yoksa, oldukça uygun maliyetli ve basit bir yöntemle işletmenizin görünürlüğünü arttırabilirsiniz. Blog yardımıyla işletmenize güç katmak için izlemeniz gereken 5 yola birlikte bakalım.

1. Blog Sekmesine Farklı Bir Ad Verin

İnternet sitenizde blog sekmesine “Blog” adını vermek yerine alternatifler üzerinde yoğunlaşır. Örneğin araba tamiri yapan bir işletmeniz varsa “İpuçları” ya da “Nasıl Yapılır” gibi yaratıcı isimler kullanabilirsiniz. Bu başlıklar okuyucuların dikkatini çekmeye yardımcı olur.

2. Ürünlerinizi Öne Çıkarırken İlgi Çekici Konular Seçin

Sunduğunuz ürün veya hizmetin ilgi çekici yönlerine odaklanmaya çalışın. Blog yazılarınızda sadece teknik bilgi vermek yerine mevcut trendleri de kullanın. Ayrıca ilgi çekici ürün incelemeleri yaparak kullanıcıları bilgilendirmek de sitenizi ziyaret eden kişi sayısını arttırmaya yardımcı olur.

3. Kullanıcıların Paylaşım Yapmasını Destekleyin

Günümüzde dijital dünyanın bir numaralı kuralı paylaşım yapmak. Eğer sunduğunuz içerik birçok kullanıcı tarafından paylaşılırsa, ürünlerinizin etki alanı da o kadar genişler. Farklı segmentlerde yer alan kullanıcılar arasında hızlı yayılabilecek blog yazıları ile işletmenizi destekleyebilirsiniz. Popüler internet fenomenleriyle iş birliği yaparak video içeren blog paylaşımları da işletmenizin öne çıkmasını sağlayabilir.

4. Haftalık Yazı Yayınlama Takvimi Oluşturun

Okuyucular haftanın belirli günlerinde belirli içerikleri paylaşan blogları daha çok seviyor. Ürün ve hizmetlerinize uygun bir blog programı hazırlayın. Örneğin Pazartesi günleri nasıl yapılır içerikleri paylaşırken Salı günleri ürünlerin teknik özelliklerini açıklayabilirsiniz. Böylece kullanıcılar hangi gün ilgilerini çeken içeriğin yayınlandığını daha kolay takip edebilir.

5. Blog İçeriğini Diğer Pazarlama Yöntemleriyle İlişkilendirin

Blog ile işletmenizi güçlendirirken bu yöntemi diğer pazarlama yöntemleriyle de ilişkilendirin. Facebook, Instagram ya da Twitter gibi sosyal medya platformları ile bloğunuzu eşleştirin. Böylece sadece bloğun elde edeceği yayılmadan daha fazlasını elde edebilirsiniz. Her yönüyle düşünülmüş ve birbiriyle ilişkili dijital pazarlama çalışmaları işletmenizin kısa sürede online görünürlük elde etmesini sağlar.

Uğur; okumayı, araştırmayı öğrenmeyi seven, 5 yıldan uzun süredir dijital pazarlamanın her alanında tecrübe edinmiş biri. Şu anda Faladdin&Binnaz'da Performans Pazarlaması ve ASO ekibinde yer almakta.

E-Posta

More from our blog

See all posts