Başarılı Bir Landing Page (İniş Sayfası) Nasıl Yapılır?

Daha önce şu yazımızda landing page’den bahsetmiştik. Şimdi de başarılı bir landing page (iniş sayfası) nasıl olmalıdır ona bakalım.

Başarılı bir landing page dört ana bileşene odaklanmalıdır:

  1. Basit tasarım
  2. Amaca yönelik tek bağlantı
  3. Kullanıcıların aradığı ürün/hizmet bilgilerini sunmak
  4. Eyleme Çağrı

Bu bileşenlerin tümünü içeren bir landing page, kısa zamanda istediğiniz sonuçları sağlayacaktır.

[penci_blockquote style=”style-2″ align=”none” author=”” font_style=”italic” uppercase=”false” text_size=”20″]Ana sayfadan farklı olarak landing page kullanıcıların eyleme geçmesini teşvik etmelidir.[/penci_blockquote]

  • Basit bir tasarım, ziyaretçinin kolayca dolaşabileceği sayfa yapısını içerir. Böylelikle ziyaretçi, gereksiz detaylarla boğulmadan, doğrudan aradığı ürünü veya hizmeti satın alabilir.
  • Ana sayfada yer alan birden fazla bağlantı yerine dönüşüm sağlamak istediğiniz tek bir bağlantı önemli bir başarı kazanmanızı sağlayacaktır.
  • Satın alma işlemini desteklemek adına, amaca yönelik tek bir bağlantının sağlanması önemlidir.
  • Eyleme çağrı ise kararsız kalan ziyaretçilerin ihtiyaç duyduğu küçük teşviki sunmanızı sağlar. Örneğin şimdi satın alın veya şimdi abone olun benzeri bir çağrı kullanıcıların daha fazla dönüşüm yapmasını sağlar.

 

Landing Page Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

İnternet sitenizin her sayfasında olduğu gibi iniş sayfasında da optimizasyon çalışması yapmak önemlidir.

Genellikle, A/B testleri gibi kullanıcı deneyimini ve görüşlerini ölçen testler optimizasyon için iyi bir başlangıç noktası olacaktır.

Sayfanın farklı sürümlerini yayınlayarak dönüşüm oranlarını karşılaştırabilirsiniz. Bu yöntem, karmaşık istatistikler sunmasa da kolay ve hızlı bir şekilde sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Başlıkları değiştirme, renklerle oynama ya da yerleşimi değiştirme gibi işlemler yaparak, dönüşüm oranlarını analiz edebilirsiniz.

Başarılı bir landing page, işletmenizin başarısını artıracaktır.

Abartıdan kaçının ve ziyaretçi ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak iniş sayfanızı optimize edin.

Uğur; okumayı, araştırmayı öğrenmeyi seven, 5 yıldan uzun süredir dijital pazarlamanın her alanında tecrübe edinmiş biri. Şu anda Faladdin&Binnaz'da Performans Pazarlaması ve ASO ekibinde yer almakta.

E-Posta

More from our blog

See all posts