Anahtar Kelime ve Arama Terimi Arasındaki Fark

Arama Terimi” ve “Anahtar Kelime” sözcüklerini bazen birbirlerinin yerine kullansakta Adwords içindeki işlevleri tamamiyle farklı. Peki aralarındaki bu fark nedir?

Anahtar Kelime

Adwords’te reklamınızın arama sonuçlarında gösterilmesi için seçtiğiniz kelimelere Anahtar Kelime denir.

Adwords’ün temelinde doğru anahtar kelimelere teklif vererek ilgili reklam göstermek vardır. Bu nedenle güçlü bir hesap yapısının temeli doğru anahtar kelime seçiminden geçer.

Arama Terimi

Arama kutusu içine yazılan kelimeye Arama Terimi denir. Arama terimi reklamınızın gösterilmesi için sallanan start bayrağıdır. Seçtiğiniz anahtar kelimelere benzer bir arama yapıldığında ilgili en yakın anahtar kelimeniz tetiklenir ve reklamınızın gösterimi gerçekleşir.

Yazar Hakkında - Emre Gökşin - Marketing Manager @puhutv

Emre Gökşin - Marketing Manager @puhutv
Dijital Pazarlama Temelleri kitabı yazarı olan Emre Gökşin kariyerine üniversite yıllarında Turkcell'e web danışmanlığı hizmeti vererek başladı. 2012 yılında GittiGidiyor | eBay Türkiye'de Dijital Pazarlama Departmanında görev almaya başladı. 2016 yılında geçtiği puhutv'de Pazarlama Müdürü olarak görevine devam etmekte.

Mutlaka Göz Atın ;)

Adwords Hesap Yapısı Nasıl Kurulur?

Günü geldiğinde patronunuz sizden şirketi için bir adwords hesabı kurmanızı istediğinde kalbiniz yuvanızdan çıkacak gibi …