2019’un İlk Trend İstatistikleri

Google Trends, Google Aramalar’da aratılan anahtar kelimelerin arama hacimlerini ve istatistiklerini görebildiğimiz bir Google aracıdır.

2019’un ilk saatleri geride kalmışken Google Türkiye’de ilk yapılan aramaların istatistiklerini sizler için sıraladık.

1. On Numara Sonuçları

Her yılbaşının en büyük trendi olan milli piyango yılbaşı çekilişi bu sene de yılın ilk günü en çok aradığımız konu başlığı olarak karşımıza çıkıyor. 17 saatte 100 binden fazla aramaya sahip olan bu anahtar kelimeler ile Google’da ilk sırada Milli Piyango İdare’sinin resmi sayfası 1. sırada.

2. Burcu Kıratlı

Magazin haberleri ülkemizin her zaman en trend konularından biri. Burcu Kıratlı ve Sinan Akçıl evliliği de yılın ilk saatlerinde en çok merak edilen konulardan biri olmuş.

3. Demet Özdemir

Son yılların popüler dizileriyle ünlenmiş Demet Özdemir de 3. sırada yer almış.

4. Hadise

Ülkemizin son yıllardaki en popüler şarkıcılarından biri olan Hadise, yaptığı gizli reklam anlaşmasıyla ve verdiği dekolteli pozlarıyla 2019’un ilk saatlerinde en çok merak edilen konu başlığından biri olmuş. Umarız aramaların çoğunluğu yaptığı gizli reklam anlaşmasını öğrenmek için olmuştur.

5. 1 Ocak

1 Ocak’ta açık olup olmadığını merak ettiğimiz bankalar, eczaneler, postaneler de en çok aradığımız 5. konu olarak Google istatistiklerine yerleşmiş.

6. İrem Helvacıoğlu

Sen Anlat Karadeniz dizisinin popüler oyuncusu da 2019’un ilk saatlerinde en çok merak ettiğimiz konuların 6.sı.

7. Ajda Pekkan

Her dönemin en popüler sanatçılarından biri olan Ajda Pekkan bu sene de konuşulmadan geçilmedi. Giydiği 300 bin liralık elbise oldukça büyük merak konusu olmuş olmalı ki 17 saatle 20 binden fazla aramayla 7. sıradan bu listede yerini bulmuş.

8. NOEL

Yılbaşı ve Noel kutlamaları günah mıdır, kutlanmalı mıdır tartışmaları bu sene de oldukça konuşuldu. Bu konuyu da 20 binden fazla arayarak bu listede 8. sıraya yerleştirdik.

9. Defne Samyeli

2018’in en çok konuşulan konularından biri olan Defne Samyeli ve Cem Yılmaz evliliği, 2019’un da ilk konuşulan konuları arasında olmuş. Defne Samyeli’nin eşi Cem Yılmaz’a aldığı yılbaşı hediyesi oldukça merak edilmiş olmalı ki listemizde 9. sırada.

10. Çin Yeni Yılı

Bu sene Maymun yılı olarak geçecek olan Çin yeni yılı en çok konuşulan konular listesinde 10. sırada. 17 saatte 10 binden fazla aramayla bu listeye 10. sıradan giren Çin yeni yılı 5 Şubat’ta başlayacak.

11. Mbemba

Türkiye’de en çok konuşulan konulardan biri olan futbol da 2019’un ilk gününde konuşulmasaydı eksik olurdu. Beşiktaş için zorlu geçen bu sezonda defans hattı için ilgilendiği Porto’nun oyuncusu olan Mbemba da en çok merak edilen isimlerden biri olmuş.

12. Bülent Ersoy

Türkiye’nin her sene en çok konuşulan isimlerinden biri olan Bülent Ersoy’da bu listede 12. sıradan yerini buldu. Yeni yıla tahtında gireceğine dair dolaşan dedikodular 2019’un ilk saatlerinde en çok merak edilen konu olmuş ve 10 binden fazla aramayla listenin 12. sırasında kendisine yerini bulmuş durumda.

13. www.millipiyango.gov.tr

Resmi adresi mpi.gov.tr olan Milli Piyango İdaresi’nin sitesi de toplumda ismi yanlış bilindiği için Google’da 10 binden fazla bu arama karşımıza çıkmış. Belki de Milli Piyango İdaresi site adresini değiştirirse daha yararlı olabilir.

14. Xİ Shun

2006’da Dünya’nın en uzun insanı seçilen Xİ Shun da bu sene en çok merak edilen konulardan biri olmuş.

15. Sabriye Şengül

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katılan ünlü boksörümüzün performansı en çok merak edilen 15. konu olmuş.

16. Taksim

Her sene yılbaşı kutlamalarıyla gündeme gelen Taksim, bu sene de yılbaşında en çok merak edilen 16. konu.

17. Can Yaman Boyu

Demet Özdemir’le beraber O Ses Türkiye yılbaşı programında yaptığı performansta en çok dikkat çeken şey Can Yaman’ın boyu olmuş demek ki.

18. İstiklal Caddesi

İstiklal Caddesi de Taksim’le beraber yılbaşı kutlamaları en çok merak edilen mekanlar arasında.

19. Gülriz Sururi

Hayatını kaybeden ünlü tiyatro oyuncumuz ve yazarımızın da beklenmedik ölümü gündeme bomba gibi düşmüş ve en çok arananlar arasında yerini almış. Ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

20. ÖTV İndirimi

2019’la beraber gelecek ÖTV indirimleri de hangi ürünlerde geçerli, en çok merak ettiğimiz konulardan biri olmuş. Yine de magazinsel konuların önüne geçemeyen bu indirimler yakında en çok aranan konu olarak karşımıza çıkabilir.

Uğur; okumayı, araştırmayı öğrenmeyi seven, 5 yıldan uzun süredir dijital pazarlamanın her alanında tecrübe edinmiş biri. Şu anda Faladdin&Binnaz'da Performans Pazarlaması ve ASO ekibinde yer almakta.

Fırsatlardan Haberdar Olun!

Hediyemiz Var!

Emre Gökşin'in Dijital Pazarlama Temelleri kitabının ilk 4 bölümünü ücretsiz indirin!

More from our blog

See all posts